Jaka żarówka jest energooszczędna?

Sty 18

Jaka żarówka jest energooszczędna?

Jaka żarówka jest energooszczędna?

Żeby móc wykorzystywać pozostałego typu żarówek energooszczędnych konieczna jest właściwa obudowa umeblowana w statecznik tudzież układ zapłonowy. Pomimo tego rodzaju przeciwności ta klasa żarówek dopuszcza wiele większą gamę pigmentacji oraz jest w wyższym stopniu pokojowa dla otoczenia. Jakie są, z tej przyczyny zalety żarówek energooszczędnych? Skądże ich popularność i czy aby naturalnie nie jest to towar zbyt przereklamowany?

Jaka żarówka jest energooszczędna?

Producenci komponentów oświetlenia nie poprzestali na niezwykle dobrych osiągach świetlówek i skupili się na wyprodukowaniu żarówki, która miałaby zapewnić jeszcze obszerniejsze oszczędności w zniszczeniu prężności elektrycznej bez utraty, jakości jej pracy. Opatentowano, w takim przypadku żarówkę energooszczędną nazywaną innym sposobem świetlówką spoistą względnie spójną lampą fluorescencyjną.

Posiada ona sporo mniejsze rozmiary niż banalna świetlówka i przeciętnie przyrasta układ litery U względnie postać spirali. Istnieją dwa rodzaje żarówek energooszczędnych. Jedne z nich mają przystosowany ustrój zapłonowy inne za to wymagają nadzwyczajnej oprawy. Pierwszy z rodzajów, o którym nadmieniłem jest zamiennikiem dla rodzajowej żarówki i posiada gwint Edisona. Poprzez to bez jakichkolwiek kłopotów można wkręcić taką żarówkę w zamian rutynowej.

Odporność żarówki energooszczędnej charakteryzowana jest w przedziale 6000-15000h. Kwalifikowane są one do dwóch elegancji energetycznych, które odpowiadają za zrozumiałość świecenia. Czytelność świecenia w wytworności A przystaje żarówce szablonowej za to w wytworności B zrozumiałość jest stanowczo lepsza i modyfikuje się na stopniu 6400K. Żarówki tego typu są w większości wypadków droższe niż te odarte wewnętrznego układu zapłonowego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *