Jak dbać o krzesła drewniane

Maj 27

Jak dbać o krzesła drewniane

W twoim domu, biurze lub restauracji są krzesła drewniane? Jeśli tak, na pewno chcesz o nie dbać jak najlepiej potrafisz. Dzięki temu meble odwdzięczą ci się wytrzymałością, a także bardzo ładnym wyglądem. Co robić, a czego nie robić kiedy masz pod opieką drewniane krzesła Halmar lub innej firmy?

 

Czego nie lubi drewno

 

Krzesła mogą być wykonane z różnych gatunków drewna. Jedne z najpopularniejszych, a jednocześnie najtańszych w produkcji są meble sosnowe. Drewno sosny jest tanie i niestety miękkie, przez co bardzo szybko chłonie wilgoć. Znacznie szybciej od innych gatunków drewna. Mając pod opieką takie krzesła, należy chronić je przed działaniem wody i wilgoci. Robi się to przez zabezpieczenie ich lakierami i woskami, a także nie korzystanie z nich w mokrych pomieszczeniach. Krzesła takie jak najbardziej można stosować na zewnątrz pomieszczeń, ale pamiętać trzeba o tym, aby na noc zabierać do środka i nie wystawiać ich na działanie deszczu. Podobnie jak krzesła drewniane nie lubią wody, tak samo źle znoszą długotrwałe działanie słońca. Promienie mogą wysuszać drewno, prowadząc do jego osłabienia. W zależności również od tego, jakie rodzaje lakierów zostały wykorzystane do zabezpieczenia krzesła, promienie UV mogą powodować blaknięcie koloru.

 

Konserwacja krzeseł drewnianych

 

Meble, takie jak drewniane krzesła Halmar wymagają regularnego czyszczenia. Szczególnie jeśli są używane w celach komercyjnych, w lokalach gastronomicznych. W odróżnieniu od metalu czy tworzywa, do drewna należy stosować dedykowane środki czyszczące, które nie będą niszczyć lakieru i narażać konstrukcji mebla na działanie czynników atmosferycznych. Do czyszczenia najlepiej się nadają delikatne detergenty rozpuszczone w wodzie i miękkie ściereczki, którymi będziemy usuwać zanieczyszczenia. Krzesła należy również regularnie zabezpieczać przy pomocy lakierów wodnych. Przed nałożeniem nowej warstwy, stare powłoki należy zeszlifować, aby uzyskać jak największą siłę wiązania oraz jednolity kolor na całej powierzchni elementów drewnianych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *